Į viršų

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Sveiki, Svečias
Prisijungimo vardas: Slaptažodis: Prisiminti mane

TEMA: Modernios visuotinio šnipinėjimo priemonės

Modernios visuotinio šnipinėjimo priemonės 2018-05-07 11:48 #1420

 • San IL
 • San IL avataras
 • Offline
 • Administratorius
 • Žinutės: 339
 • Gauta padėkų: 26
Perskaičiau įdomų straipsnį, kuriame surinkta pilna pavyzdžių apie tai, kaip šiais laikais yra vogiama informacija ir sekami žmonės modernių technologijų pagalba. Turint omeny neseniai įvykusį skandalą dėl Facebook duomenų nutekėjimo, tokiomis žiniomis reikėtų daugiau ir daugiau domėtis visiems. Man patiko, kad straipsnis nėra iš konspiracijos teorijų srities - surinktos nuorodos yra oficialios, dalykai yra patvirtinti ir daug kur net bylos iškeltos. Ir dar patiko tai, kad straipsnis parašytas ne šiaip paranojikų, bet laisvos operacinės sistemos kūrėjų (GNU Linux).

Straipsnį galima perskaityti ir angliškai ir rusiškai:

EN: www.gnu.org/proprietary/proprietary-surveillance.en.html
RU: www.gnu.org/proprietary/proprietary-surveillance.ru.html

Išvardintos visos ir windows'ų ir Mac ir android skylės, bei netgi buitinė technika mus gali šnipinėti šiandien.

Tik gaila, kad nėra nei žodžio apie socialinius tinklus ir mažai apie google.
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

Modernios visuotinio šnipinėjimo priemonės 2018-05-16 18:15 #1422

 • Evaldas 66
 • Evaldas 66 avataras
 • Offline
 • Platininis narys
 • Žinutės: 374
 • Gauta padėkų: 37
Šiandien dienai niekas tikriausia nėra saugus, tai yra ne tai kad saugus, saugus nuo stebėjimo. Pirmoje eilėje operacinė sistema pc. Taip, nei viena os nėra visiškai saugi, kiekviena turi savo " skylių" , bet aš naudodamas "Linux" esu saugus nuo įsibrovimo į patį pc, visi failai kurie yra pas mane yra saugus. Galiu padaryt dar saugiau, užrakint "home" aplankalą ir taip toliau, bet kam to reikia ? norint nulaužt Linux os, reikia žmogaus kuris dirbtu tik su pvz mano pc ir reikia laiko ir turi būt specas , o nulaužt windows os, nu , gali daug kas kuris šiek tiek nusimano. Aš apsaugotas, kad mano pc nevirs vienu iš "botu" botneto darbui ir taip toliau. Kaip. kad virsta pc su windows os ir nei vienas vartotojas to nežino, kas ir kada ir kam išnuomoja tavo pc ip adresą ir .... .
Bet nei aš nei kitas žmogus kuris naudojasi internetu su bet kokia os, nėra saugus. Tik atsidarei naršyklę ir jau kažkas kažką žino apie tave. Tai yra nežino tavo vardo pavardės, tu esi statistinis vienetas tiek ir žino, jai nesidomi asmeniškai tavimi. Mes kiekvienas paliekame tiek savo "pirštų antspaudų " internete, kas oooooo . Aš net esu pasakęs, naudotis mobilių telefonu yra saugiau nei internetu.
Bet .... San IL, aš skirtingai nuo tavęs nematau tiek pavojaus. Kad ir apie socialinius tinklus. Neturiu fobijos. Aišku, pas mane paskira gana uždara ir galvoju, kad dar daugiau uždarysiu. Bet čia kitais sumetimais. Nededu nuotraukų kurių manau neverta rodyt visiems, daugiausia dalinuosi šiaip, juokeliais. Socialiniai tinklai man padeda bendraut su žmonėmis - pažįstamais - draugais .
Googlė, nu , nežinau. Jie privati kompanija, daugiausia šnipinėja reklamos tikslais , kaip ir kiti tinklai kaip fb ir taip toliau. Mes patys turime galvot, kur mes paliksime savo "pirštų antspaudus" . Taip, jai kažkas nori kažko blogo, tai ir padarys . Seniau klausydavosi pokalbių per laidinius telefonus ir buvo oooo, bet telefonai palengvino gyvenimą dabar mes tobulajame. Tobulėja visi. Įsivaizduokime gyvenimą be googles paieškos . Kitos paieškos sistemos neturi tokios duomenų bazės, bet ir kitos taip pat gali daryt tą patį kaip ir google ...
Aš įtariau vieną internetinę parduotuvę tai "Wish" , kad turint jos programėlę telefone ar planšetėje esi labai sekamas, net galvoju, kad yra sukurtas kažkoks algoritmas atpažint apie ką kalba žmogus. Nes pas žmona buvo ta programėlė planšetėje. Visą laiką žmogus yra pasijungęs . Ir pamėgink šnekėtis, kad pvz reikia kokios lempos. Atsidarai "Wish" programą planšetėje ir tą prekė pirmajame puslapyje. Darėm bandymus ir pasitvirtino. Gal sutapimas, gal ..... ?
Bet biznis yra biznis.
Ir pabaigai. Tobulėja technologijos, tobulėja ir neleistina veikla. Kiek dabar pvz Vilniuje stebėjimo kamerų ? Tai žmogaus saugumui. Bet pažeidžiamas ir privatumas. Iškyla klausymas, ar žmonės nori būt saugus nuo plėšikų šitaip aukodami savo privatumą, ar turėti daugiau privatumo ir būt neapsaugotiems , nors žodis apsaugotas , gana miglotas .
Vienu žodžiu, nori būt saugus, nesinaudok jokiomis priemonėmis, telefonu, pc ir taip toliau, sėdėk užsidaręs žieminėje kažkur miške, kad palydovai nematytu. Neik į parduotuvę nes ten pilna kamerų, kaip su pinigais nežinau. Kažkur uždarbiaut nelegaliai, juodais ..... ;) B) :silly:
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

Modernios visuotinio šnipinėjimo priemonės 2018-05-17 10:11 #1424

 • San IL
 • San IL avataras
 • Offline
 • Administratorius
 • Žinutės: 339
 • Gauta padėkų: 26
norint nulaužt Linux os, reikia žmogaus kuris dirbtu tik su pvz mano pc ir reikia laiko ir turi būt specas

Straipsnis buvo apie tai, kad daugybė Linux distribucijų naudoja uždarus kodus (pvz draiveriams), kur niekas negali patikrinti ką tas kodas tiksliai atlieka. Dažniausiai taip būna su Intel aparatūra. Intel patvirtino, kad nuo 2008-ųjų į savo procesorius diegia "AMT" sistemą - tai yra procesorius procesoriuje, su savo atskira OS, kuri veikia nepriklausomai nuo kompiuterio OS. AMT sistema leidžia prisijungti iš išorės, valdyti kompiuterį ir perskaityti visus failus. Kadangi nėra kaip atnaujinti šito OS, savaime suprantama jau yra atrasta jame saugumo skylių ir bet kas gali į tavo kompiuterį įsilaužti.

Aišku šito niekaip neišvengsi, nebent naudosi senesnį procesorių. AMD procesoriai tokią nesąmonę (tarp kitko prispausti Amerikos Nacionalinio saugumo agentūros - viešai paskelbta) į savo procesorius ėmė diegti kiek vėliau.

Lygiai tas pats galioja ir WiFi plokštėms, vaizdo kortoms ir pan.

Straipsnis pabrėžia, kad norint išvengti tokių dalykų reikia naudoti kompiuterį su "Open Source" draiveriais, tačiau ne visiems prietaisams (pvz ypač WiFi plokštėms) juos įmanoma sukurti, nes tik retas gamintojas atskleidžia gamyklinį kodą (įdomu kodėl?). Pavyzdys būtų libre linux, gnu linux, trisquel ir pan.
Mes kiekvienas paliekame tiek savo "pirštų antspaudų " internete, kas oooooo . Aš net esu pasakęs, naudotis mobilių telefonu yra saugiau nei internetu.

Taip. Bet rinktis ir suprasti kokius antspaudus palieki gali tik domėdamasis ir suprasdamas kaip tai veikia. Telefono turbūt neturi omeny android? :)

Tarp kitko, kas negali išvengti išmanių aparatų - yra geras dalykas Pure OS. Saugus ir atviro kodo. Jokio google spyware.
O jei jau negalite atsisakyti android, tai bent ištrinkit savo paskyrą. Google Play galima pakeisti kita parduotuve, o paštą tikrinti per el. pašto klientą. Tokiu būdu google nors ir rinks duomenis apie jus, neturės ant ko jų pririšti. FB tikrinkit per naršyklę, ne apps'ą. Išsirinkit saugesnę naršyklę, ne Chrome (pvz Dolphin). Ar BENT JAU chromiumą, jei taip patinka tas šlamštas, jis atviro kodo.
Googlė, nu , nežinau. Jie privati kompanija, daugiausia šnipinėja reklamos tikslais , kaip ir kiti tinklai kaip fb ir taip toliau.

Google oficialiai dalyvauja bent keliose JAV sekimo programose ir dalinasi duomenimis, o gmail laiškus skaito robotai (vadinasi gali skaityti bet kas).
Įsivaizduokime gyvenimą be googles paieškos . Kitos paieškos sistemos neturi tokios duomenų bazės, bet ir kitos taip pat gali daryt tą patį kaip ir google ...

Jau daugiau nei metus nesinaudoju nei viena google paslauga ir dar nemiriau. Greičiau priešingai. Čia mes taip išmokyti galvoti, kad internete egzistuoja tik FB ir google. Yra daug daugiau interneto paslaugų tiekėjų, kurių paslaugos niekuo nenusileidžia gūglui, o kartais net ir jį pranoksta.
Pvz daugiau amerikiečių naudoja Twitterį, nei FB. Nesakau, kad jis geriau, tiesiog sakau, kad čia įpročio klausimas.
Saugesnė sistema turbūt yra Telegram, juos rusijoje net uždraudė nes jie atsisakė FSB pateikti duomenis apie vartotojus. Gal tai tik piaras, negaliu pasakyti.

O girdėjai paskutinius FB skandalus, kai nutekėjo masė duomenų?
Galvoji FB neteikia duomenų saugumui? Kodėl tada Rusai jų neuždraudžia? :D
Vienu žodžiu, nori būt saugus, nesinaudok jokiomis priemonėmis, telefonu, pc ir taip toliau, sėdėk užsidaręs žieminėje kažkur miške, kad palydovai nematytu. Neik į parduotuvę nes ten pilna kamerų, kaip su pinigais nežinau.

Nėra taip blogai. Naudokis saugiu OS, prie interneto junkis per VPN, užtikrinsi šifruotą ryšį.

Pvz aš, kadangi nenaudoju FB, man nereikia ir išmanaus telefono. Niekada tokio ir neturėjau. Yra tame privalumų - krauti reikia kartą į dvi savaites, neblaško dėmėsio. GPS naudoju automobilinį, daug geriau veikia nei išmaniakų. Fotoaparatą taip pat turiu normalų, daug gražesnės nuotraukos gaunasi.

O kaip tu sakai - FB padeda bendrauti su draugais, lyg tais kitų būdų nebūtų. Aš irgi turiu daug draugų išsibarščiusių per pasaulį, bet puikiai su visais bendrauju, su kuo noriu. Vat pavyzdžiui ir tu pats - ne Lietuvoj, bet va žiūrėk susirašom, susiskambinam, jokių problemų. O jeigu tu dedi į FB savo katino nuotraukas ar tai ką valgei pietums - tai man net neįdomi ta info, kam man nešiotis išmanų telefoną, kuris užima visą kišenę vien tam, kad pamatyčiau, kas man neįdomu?

Man tai taip juokinga, telefonai mažėjo mažėjo, o dabar atbulai - tik didėja, didėja :)

Toliau, google paieška. Google renka labai daug duomenų apie tave, apie tai skalambija varpais visi kas tik gali. Realiai tik žmonių pripratimas ir prisirišimas paaiškina, kodėl jie neatsisako šitos šnipinėjimo programos. Sakai jų didelė duomenų bazė? Gerai. Užtenka viena žingsnį padaryti: pakeisk savo paieškos variklį į www.startpage.com/ . Čia TA PATI google paieška, tik padaryta tau paslauga - paieška vyksta per proxy ir googlas nebepasiekia surinkti apie tave duomenų.
Aš pats tai naudoju duckduckgo.com jau daugiau nei metus, man labai patinka !bang sistema (pvz įvesk "akumuliatorius !w" ir iškart automatiškai nukreips į wiki puslapį) ir dėl duomenų bazės - absoliučiai nejaučiu, kad ko nors nerasčiau... Greičiau priešingai, nes į googla įvedus ką nors išmeta TAU pritaikytus rezultatus, pas kiekvieną skirtingai. Duckduck go pas visus žmones rezultatai paieškų vienodi. Jie aiškiai aprašo kaip uždirba pinigų ir kaip reklamuoja nuorodas. Nereikia registruotis (net neįmanoma).

Beje youtube = google. Renka informacija toliau. Jeigu per duckduckgo.com nori atidaryti youtube video jie net perspėja kad tai daryti yra nesaugu, nes pažeidinėjamas privatumas ir siūlo žiūrėti video per juos, t.y. neatidarius youtube. Nebūtum pagalvojęs!

Toliau paštas. Aš naudoju mail.com - nerealiai patogus paštas, kai pripratau prie jo, tai kai tenka prisiloginti prie savo seno gmail, tai net nesuvokiu kaip juo naudodavausi, jis net neturi elementarių pašto funkcijų.
Mail.com leidžia susikurti 10 el pašto dežučių su daugybe skirtingų galūnių. Taip pat jie NESKAIČIUOJA vietos laiškams (failams - 2GB), todėl ji NIEKADA neužsikiš taip, kaip gmail. O šiaip tai aš įpratau naudoti Mozilla Thunderbird pašto klientą, tai man daugiau iš pašto nieko ir nereikia - kad būtų neribotas ir tiek. Nebelaikau naršyklėje pašto atidaryto atskirame tabe, kaip daro beveik visi.

Saugus paštas? Vienareikšmiškai protonmail.com. Serveris Šveicarijoje, informacija atsikoduoja tik tavo kompiuteryje. Jie net norėdami negali jos niekam perduoti, nes jų serveriuose bus tik kringeliai, neturint tavo passwordo neiššifruosi. Jeigu pamiršai password - praradai visus laiškus. Sistemą sukūrė CERN'o mokslininkai, kad niekas nenušvilptų jų tyrimų. Jie beje siūlo ir puikų nemokamą VPN. Aišku, dėžutė smarkiai ribota, nemokama versija turi tik 500MB, todėl, bent jau man, kasdienai netinka.

Gatvių ar parduotuvių kameros irgi nėra baisios, jeigu savo veido neturi įdėjęs į visokius FB ir jie neturi pagal ką tave atpažinti. Apskritai veido atpažinimas dar tėra kūrimo stadijoje ir nors ir neblogai veikia, bet dar praeis tikrai ne mažai metų, kad gatvių kameros fiksuotų kas toks kur eina.

Palydovai tikrai tavęs nemato. Lygiai kaip ir minčių niekas mikrobangomis neskaito.

Taigi nepasakyčiau, kad reikia tiek daug, norint saugiau gyventi ir nebūti preke ar auka šioje skaitmenininio špionažo eroje. Reikia tik pakeisti požiūri ir atsikratyti kelių prisirišimų. Vienintelis erzinantis dalykas, kai nepalikinėji internete piršto antspaudų - tai visur meta viagros reklamas, nes nežino ką tau daugiau pasiūlyti :D Tačiau jas matydamas bent jau suprantu tai, kad mano duomenys liko pas mane.
Paskutinis taisymas: 2018-05-17 10:16 nuo San IL.
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

Modernios visuotinio šnipinėjimo priemonės 2018-05-17 21:49 #1425

 • Evaldas 66
 • Evaldas 66 avataras
 • Offline
 • Platininis narys
 • Žinutės: 374
 • Gauta padėkų: 37
Mane tikriausia sugadino šalis kurioje gyvenu. Nors ir kaimas, bet geras kaimas . ( Čia šiandieninė nuomonė po tiek metų, o kas bus nežinau) . Sugadino nes atpratau slėpt ir nesakyt savo šios šalies asmens kodo. Buvau lt , kažkas paklausė lt asmens kodo , pasakiau. Nematau nieko blogo. Nematau nieko blogo, jai kas mane atpažins. Pvz apie 2001 m metus mane žinojo gana ne mažai žmonių, kadangi vienoje laidoje dažnai būdavau. Taip pat Klaipėdos mieste per vietinės tv žinias dažnai interviu imdavo. Prieš tai irgi ne mažai kas pagal mano išvaizda žinojo kas aš. Dirbau tokius darbus.
FB, tikrai nėra gėris. Bet jis yra ir daug žmonių naudoja, naudoju ir aš, tik pas mane ne kaip pas kitus iš virš 200 draugų dviejų asmeniškai nepažįstu. Ne seniai žiūrėjau. Daug ištryniau su kuriais nebendrauju. Bet kiekvienas elgiasi kaip nori. Nematau didelės problemos jai mane atpažins. Kad ir čia viešai esu parašęs savo vardą, pavardę.
Naudoju išmanųjį. Ir visai nepykstu kaip yra registruojama mano būvimo vieta . Aišku gprs nenaudoju telefone. Ai, naudoju, vietinį, kaip reikia tiksliai namą surast mano kaime. O šiaip rimtose kelionėse tik mašininį. Bet nematau problemos.
Nežinau, ar aš atbukau, ar ką, bet nematau nieko blogo. Blogo matau tik tada kada lenda į mano asmeninę erdvę, tai yra pc , paštas ir panašiai, ar informacijos perdavime. Tada jau reikia galvot, o šiaip paprastame gyvenime ...... ;)
Paskutinis taisymas: 2018-05-17 21:50 nuo Evaldas 66.
Administratorius uždraudė viešą pranešimų rašymą.

Kopijuoti draudžiama© 2018 Ufologija.lt Teisės saugomos..