Šitą straipsnį nukopijavau iš feisbuko. Čia daugiau inkognitui
Sanskritas (Devanagari: संस्कृत, saṃskṛta < sam „kartu“ + kṛta „padaryta“) yra indų - arijų kalba ir buvo kalbama visoje Pietų Azijoje jau maždaug 400 m. prieš Kristų (pagal Pāṇini gramatiką), o vėliau išplito Vidurinėje, Pietryčių ir Rytų Azijos dalyse.
Lietuvių kalbai būdinga daugybė išsaugotų senovės gramatinių formų, kurios randamos sanskrito ar kitose senovės indoeuropiečių kalbose.
Būtent todėl lietuvių kalba laikoma konservatyviausiąja (daugeliu atžvilgių) gyva indoeuropiečių kalba: (agniḥs - ugnis, vāyuḥs - vėjas...)
Per 2011 m. Indijos surašymą maždaug 25 000 žmonių sanskritą vartoja kaip savo gimtąją kalbą (Brahmanai). Ji taip pat tebėra šventa induistų kalba, nes visi religiniai raštai buvo parašyti sanskrito kalba. Šiandien ji vis dar yra būtina atliekant religinius ritualus, tokius kaip religinės pamaldos, vestuvės ir laidojimo apeigos. Daugybė išlikusių religinių, filosofinių ir mokslinių tekstų yra parašyta sanskrito kalba.
Daugumoje šiuolaikinės Indijos vidurinių mokyklų (ypač ten, kur kalbama valstybine hindi kalba) sanskrito kalba mokoma kaip trečioji kalba po hindi ir anglų kalbos.
Sankristų kalba kalbančių žmonių atvykimas į Pabaltyjį datuojamas maždaug trečiasis tūkstantmetis prieš Kristų.