Jūs esate čia: Pradžia
Į viršų
Pradedame skelbti straipsnių ciklą apie ufologija.lt tyrėjų naudojamus Neatpažintų Skraidančių Objektų tyrimo metodus. Mūsų tyrėjai užsiima NSO tyrimų veikla jau ilgiau, nei dešimtmetį. Per šį laikotarpį esame sukūrę ir aprašę praktika grįstus tyrimo metodus. Šiuo straipsnių ciklu norime supažindinti skaitytoją su mūsų NSO tyrimo metodu: publikuosime ištraukas iš šio dažniausiai naudojamo dokumento.
Šis metodas yra sukurtas 2013 metais, o paskutinį kartą atnaujintas 2016 metais. Dokumento autorius – ufologija.lt tyrimų koordinatorius San IL.
* * *
Kiekvienas iš mūsų, kas domisi ufologija – nuo paprasto žmogaus iki profesionalaus ufologo - šiandien susiduria su didžiuliais kiekiais informacijos. Apie ufologiją yra prirašyta tiek daug knygų, tiek daug medžiagos internete, pilna nuotraukų bei vaizdo medžiagos su NSO, pilna liudytojų pasakojimų – nuo paprasto keistai judančio šviesaus taškelio danguje, iki nusileidusių ant žemės didelių nežemiškų erdvėlaivių ar net kontakto su nežemiškos civilizacijos atstovais.
Kai informacijos tiek daug – nebegalima patikrinti kiekvienos detalės, negalima pabendrauti su kiekvienu liudininku, negalima išanalizuoti visos video medžiagos – todėl ši informacija yra tarytum neapčiuopiama. O ko žmogus negali pačiupinėti – dažnai jis linkęs tuo netikėti. Todėl ufologui šiandien reikia kelti naujus tikslus. Rinkti informaciją ir ją archyvuoti jau nebėra taip paprasta – mes susiduriame su labai susiskaldžiusia visuomene. Ufologija jau tapo mada ir pašiepiamybe ir jeigu kiekvienas iš mūsų tęs senovinius darbo metodus, greitai galėsime tiesiog stovėti turguje ir pardavinėti marškinėlius su NSO atvaizdu. Taip atsitiko todėl, kad informacijos srautas plečiantis technologijoms, atsiradus internetui ir laisvajai medijai tapo neįtikėtinai didelis.
Tačiau šioje terpėje mums vistiek reikia dirbti, tiesiog reikia pasitelkti naujus metodus ir atnaujinti senas žinias. Šiame metode bus pateikti būdai, kaip analizuoti informaciją kuri pasiekia mus, kad į archyvus galėtume kaupti tik patikimą ir patikrintą informaciją. Lietuvoje mes neturime oficialaus ufologijos instituto, net neturime asociacijos – neturime nieko, kas vienytų dirbančiųjų šioje srityje žinias, tad tokiomis sąlygomis bet kas iš mūsų gali pasivadinti ufologu – vien dėl to netampama profesionaliu šios srities žinovu.
Todėl mano pastangos yra prisidėti prie žmonių, kurie dirba ufologijos srityje, švietimo. Jeigu mes tapsime pakankamai stiprūs – galėsime sukurti pamatus, kad mūsų veikla būtų įteisinta. Jeigu mes dirbsime visi pavieniui – mes ir toliau neišlipsime iš ufologų megėjų statuso. Šis metodas turi būti prieinamas kiekvienam besidominčiajam, todėl jis gali būti publikuojamas visoje su ufologijoje susijusioje medijoje. Tegul žmonės supranta kaip mes dirbam – mūsų profesija yra labai sudėtinga ir metodai turi būti moksliški. Klysta tie, kurie mano, kad ufologai yra mistikai ir jie prieštarauja mokslui. Mokslas nepaneigė galimybės egzistuoti nežemiškajai kultūrai. Ufologas yra mokslininkas, kuris naudojasi moksliniais metodais ir renka informaciją tam, kad paverstų šią temą oficialia mokslo šaka.
Šio dokumento forma tokia – pirmiausia mes aptarsime dažniausias problemas susijusias su NSO stebėjimais ir liudijimais. Tada seks aprašytas pagrindinis metodas liudijimams žodžiu ir iš jo išplaukiantys atitikmenys liudijimams raštu, vaizdinės medžiagos analizei ir komentarai apie fotografijos analizę. Dokumento paskutiniuose skyriuose bus pateikta reikalingiausia informacija, orientuota ufologui – apie aviaciją, astronomiją, meteorologiją ir psichologiją. Šią informaciją stengiausi užrašyti kaip orientyrą ufologui, į ką atkreipti dėmesį ir kur reikia gilinti savo žinias. Tai nėra mokslinis įvadas į aprašytą mokslinę sritį ir aš neturiu nei vienos iš tų sričių universitetinio išsilavinimo, turiu tik praktinę patirtį.
Šis metodas yra sukurtas su numatyta galimybe jį plėsti ir tobulinti. Todėl dokumento tituliniame lape figuruoja dvi datos – sukūrimo data ir atnaujinimo data. Dirbant šį darbą praktiškai, joks metodas negali užtikrinti sekmės jeigu jis nėra reguliariai atnaujinamas, nes liudijimai visados kinta, visados atsiranda naujų kriterijų dėl kurių paaiškinami reiškiniai supainiojami su NSO.
Šio metodo taip pat neužteks, jeigu dirbantis neturės plačių žinių reikalaujamose srityse – psichologijoje, aviacijoje, astronomijoje, fizikoje ir meteorologijoje. Šios žinios atrenkant informaciją prieš talpinant ją į archyvą yra mirtinai reikalingos, o šiame dokumente yra tik įvadinė informacija skirta ufologui.
Dokumento pabaigoje yra sąrašas rekomenduotinos literatūros ir internetinės nuorodos, kurios bus paminėtos tekstuose. Šiame metode kaip atskirti vaizdinės medžiagos ir nuotraukų klastotes – parašyta nebus.
Visa vaizdo medžiaga ir nuotraukos privalo būti patikrintos ar nesuklastotos profesionalų prieš analizuojant jas šiuo metodu!
Autorius būtų labai dėkingas, jeigu kas nors parašys ir paviešins metodą, kaip techniniu būdu atskirti klastotes.
Šis dokumentas turi būti nemokamas ir laisvai visiems prieinamas.
* * *
Kitame straipsnyje kalbėsime apie dažniausias problemas, su kuriomis susiduria ufologas.
Tęsinys – kitą savaitę.