Į viršų

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Šiais metais, astronominės žiemos pradžios proga (gruodžio 21-22d) dangus mus sveikina neįprastu reiškiniu - Saulės sistemos planetų Jupiterio ir Saturno konjunkcija. Visą rudenį stebėjome šias ryškiasias dangaus planetas artėjančias vieną prie kitos ir štai šiandien jos pagaliau "susitiks" danguje, susiliedamos į vieną ryškų tašką.


Žinoma, realybėje planetos bus toli viena nuo kitos, jas skirs net 734 milijono kilometrų atstumas, tačiau būtent taip jos matysis mums, žemės gyventojams.

Sekantis toks planetų susitikimas bus regimas tik 2080 metais.

Gaila, bet šį vakarą oro sąlygos Lietuvoje greičiausiai neleis mums pamatyti šio įstabaus vaizdo, tačiau vistiek verta 17-18 valandą vakaro pakelti akis į dangų, pietvakarių kryptimi, galbūt pro debesų properšą pavyks tai pamatyti.

Astrologai teikia ypatingą reiškinį planetų konjunkcijoms, o štai būtent Saturno ir Jupiterio konjukcija yra vadinama Didžioji konjunkcija. Labai simboliška, kad tai sutampa su žiemos saulėgrįža, tamsiausiu metų laiku ir astronominės žiemos pradžia.

Tiems, kas nori stebėti šį reiškinį šiltoje namų aplinkoje, siūlome tiesioginę transliaciją iš Romos:

Ufologija.lt

Turi komentarų? Laukiame jų mūsų diskusijų forume!

Visos teisės saugomos © 2024 Ufologija.lt Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką Ufologija.lt administratoriaus sutikimą.